prev
  next
  scroll

  W tym roku znów spotkamy się w Ukrainie !

  Udostępnij na: lub

  Piąta edycja międzynarodowego festiwalu Art Meetings odbędzie się dwóch miastach: Lwowie ( w dniach 5 – 12 września 2015) oraz Kijowie (20 – 22 listopada 2015).

  Następna odsłona Art Meetings idzie tropem sukcesu swoich poprzedniczek, stawiając na budowanie międzynarodowego dialogu za pośrednictwem kultury i sztuki. Ideą festiwalu od początku było stworzenie miejsca spotkania – platformy wzajemnego poznania i inspiracji współpracy niezależnych twórców i autorytetów kultury z całej Europy.

  Jak mówi Asia Piasecka, pomysłodawczyni festiwalu “Łączy nas optymizm, ciekawość świata, wytrwałość i chęć tworzenia. Art Meetings jest spotkaniem ludzi z Polski, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech i Niemiec, ale nie brakuje przedstawicieli innych krajów”.

  Kuratorami programu artystycznego są cenieni artyści: kompozytor i aktywista Piotr Damasiewicz (program we Lwowie) oraz muzyk, producent i designer Wojciech Kucharczyk (program w Kijowie).

  Skąd pomysł organizowania wydarzeń w różnych miastach? “Kijów i Lwów to miasta o różnym charakaterze i temperamencie. Kijów jest dynamiczny, szybki, skupiony na przyszłości i wymianie informacji. Lwów jest delikatniejszy, spokojniejszy, nostalgiczny ale i bardziej dociekliwy. Tak też budujemy nasze wydarzenia”, dodaje Piasecka.

  W trakcie festiwalu będziemy świadkami koncertów artystów pochodzących z różnych krajów Europejskich. Jednym z najmocniejszych punktów programu będzie szwedzkie trio eksperymentalne FIRE!. Polskę będą reprezentować, między innymi Syny, John Lake, We Will Fail, Piotr Kurek, Czarny Latawiec i Gaap Kvlt.

  Wojciech Kucharczyk, kurator sceny kijowskiej mówi:

  “Chciałbym pokazać to, co według mnie, dzieje się najciekawszego na scenie polskiej muzyki przygodowej. Przekrój przez różne stylistyki, podejścia. Odmienne wizje, bez żadnych granic.”

  Art Meetings jest również przestrzenią intertekstualnego współistnienia sztuk o różnych kontekstach. Oprócz występów muzycznych, kontynuować będziemy społeczno­artystyczny projekt „Czym pachnie Lwów”, którego genezą jest inspirujące spotkanie i osobiste doświadczenia mieszkańców Lwowa oraz odwiedzających, dotyczące tego bogatego kulturowo miasta.

  Szczególnie polecamy działania towarzyszące, takie jak kierowane do dzieci oraz nauczycieli warsztaty „Samoróbka”, podczas których wrocławska grupa Małe Instrumenty uczyć będzie samodzielnego wykonywania instrumentów muzycznych. Możemy być pewni, że artyści wystąpią również podczas festiwalu. Warsztaty z cyklu „Art of improvisation” adresowane są z kolei do muzyków, chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie improwizacji dźwiękowej.

  Spotkamy się również w ramach forum networkingowego „Share the culture”, dzięki któremu przedstawiciele instytucji kultury z zachodniej i wschodniej Europy mogą spotkać się w płaszczyźnie współpracy i wymiany doświadczeń, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych i wizycie studyjnej.

  Kolejnych artystów oraz dodatkowe wydarzenia towarzyszące koncertom zaprezentujemy już wkrótce. Śledźcie naszą stronę internetową oraz kanały mediów społecznościowych.

  Ciekawi was, jak wyglądała poprzednia edycja festiwalu? Zapraszamy do obejrzenia pamiątki filmowej:

  oraz:
  http://2014.artmeetings.eu
  http://www.facebook.com/artmeetings/