prev
  next
  scroll

  Już w sobotę zaczynamy piątą edycję Art Meetings Festival. Przez tydzień Lwów będzie świadkiem znakomitych koncertów ze świata muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Nie możemy się doczekać efektów naszej wielomiesięcznej pracy.

  Udostępnij na: lub

  Wspominaliśmy już, że tegoroczna edycja Art Meetings realizowana jest we współpracy z prestiżowymi wydarzeniami w Ukrainie: Forum Literackim (Book Forum) oraz Kongresem “Kultura Dla Partnerstwa Wschodniego”.

  Czas przedstawić szczegóły naszej współpracy z partnerami.

  Book Forum jest największą imprezą literacką w Ukrainie i jedną z największych w tej części Europy. Co roku do Lwowa zjeżdżają tysiące miłośników literatury, by brać udział w wielu okolicznościowych wydarzeniach. W tym roku w ramach odciśniemy znaczący wkład na kształcie Book Forum.

  W ramach wydarzenia współorganizujemy arcyciekawe warsztaty “Samoróbka”, poświęcone tworzeniu instrumentów muzycznych z przedmiotów codzinnego użytku. Warsztaty poprowadzi Paweł Romańczuk z wrocławskiej grupy “Małe instrumenty”. Współpracujemy przy tym wydarzeniu ze Średnią Szkołą Muzyczną we Lwowie. Małe Instrumenty dadzą również swój własny koncert w ramach forum.

  Doskonałą propozycją dla wielbicieli ekspresyjnej muzyki improwizowanej będzie koncert duetu w składzie  Miro Tóth & Petr Vrba.

  Program Art Meetings w ramach Book Forum we Lwowie znajduje się pod poniższym linkiem (w języku ukraińskim).

  http://bookforum.ua/event/39/1688.html

  Kongres “Kultura Dla Partnerstwa Wschodniego” jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych, w którego organizacje zaangażowani są eksperci szczebla ministerialnego wielu krajów Unii Europejskiej oraz Partnerstwa Wschodniego.

  W ramach Kongresu dokonamy prezentacji ideii naszego festiwalu, nastawionego na budowanie silnych relacji pomiędzy Europą Zachodnią a Wschodnią, na bazie współpracy kulturalnej. Zaprezentujemy również warsztaty “Samoróbka” Pawła Romańczuka. Prezentacja odbędzie się 5 września we Lwowie.

  Współpracujemy również w zakresie organizacji wyjątkowego koncertu “Trans-fuzja”, którego założeniem jest przełożenie dźwięków ludzkiego ciała na grunt muzyki.

  http://epccongress.lviv.ua

  Program festiwalu znajdziecie również na naszej stronie internetowej.