prev
  next
  scroll

  Z ogromną przyjemnością przedstawiamy grupę, dla koncertu której na Art Meetings zjedzie się widownia całej Europy

  Udostępnij na: lub

  Są jednym z najlepszych obecnie zespołów muzyki improwizowanej. W ich twórczości słychać zarówno garażowy punk, muzykę elektrokaustyczną jak i dźwięki industrialne. Pochodzą ze Szwecji, ale ich styl i nazwa kontrastują z chłodem Europy półoncnej.

  Przedstawiamy Fire!, zespół, który będzie głównym punktem programu lwowskiej edycji Art Meetings.

  Hisotria powstania tria w składzie: Gustafsson, Berthling, Werliin jest zaskakująca. Zaproszeni na skromny koncert w sztokholmskiej restauracji Riche, dali prawdziwy popis sonicznego ognia, który kazał obsłudze lokalu zabezpieczyć szklanki i kieliszki, w obawie przed ich pęknieciem. Publiczność była zdumiona tym wybuchem talentu. Promotorzy zresztą również, co wywindowało zainteresowanie grupą na wyższy poziom.

  Koncerty Fire! to żywioł, w którym czują się najlepiej. Temperatura i napięcie sięgają zenitu (jak na ogień przystało), czemu towarzyszy burza emocji. Duża energia występów nie umniejsza nic kompetencji warsztatowych muzyków, które są znakomite. Wszystko to powoduje, że Fire! to jeden z najlepszych współczesnych zespółów koncertowych.

  Oprócz publikowania i koncertowania pod własnym szyldem, muzycy tworzą projekt orkiestrowy Fire! Orchestra. Wydawali również nagrania we współpracy z Jimem O’Rourke oraz Orenem Ambarchi.

  Zespół wystąpi 12 września 2015 r. we Lwowie.