prev
  next
  scroll

  Tegoroczna edycja Art Meetings będzie wyjątkowa, nie tylko pod względem programu. Grono odbiorców naszego festiwalu będzie szczególnie duże dzięki pozyskanym partnerstwom.

  Udostępnij na: lub

  Z radością przedstawiamy partnerów z którymi współpracujemy, są to: Book Forum we Lwowie oraz Kongres „Kultura Dla Partnerstwa Wschodniego”.

  Book Forum należy do największych i najbardziej prestiżowych ukraińskich wydarzeń kulturalnych, nie tylko o tematyce literackiej. Co roku gromadzi tysiące uczestników z całego kraju oraz zagranicy, którzy biorą udział w spotkaniach autorskich, odczytach, wykładach, spektaklach i koncertach w wielu lokacjach we Lwowie. W roku obecnym termin Book Forum zbiega się z czasem trwania Art Meetings. Nasza obecność w ramach wydarzeń zostanie mocno zaznaczona.

  Jak mówi Marina Shumilina, odpowiedzialna za organizację Art Meetings po stronie ukraińskiej: „Współpraca z Book Forum jest naszym sukcesem, gdyż jest to wielkie wydarzenie dla Ukrainy. Spotykają się na nim ludzie z naszego kraju, Rosji, Gruzji, Mołdowy i Unii Europejskiej. Na przestrzeni ostatnich lat Book Forum odwiedziło ponad 10 tysięcy ludzi, wykorzystamy więc tę szansę na dotarcie do jak największej liczby odbiorców, włączając w to takich, którzy być może inaczej nie mieliby okazji o nas usłyszeć„.

  Kongres „Kultura Dla Partnerstwa Wschodniego” organizowany jest na szczeblu ministerialnym krajów Unii Europejskiej oraz Partnerstwa Wschodniego. W jego ramach odbędzie się cykl spotkań dotyczących najważnieszych kwestii związanych z relacjami kulturalnymi pomiędzy Unią Europejską i wschodnimi sąsiadami. „Partnerstwo z Kongresem oznacza dla nas nowe horyzonty współpracy i rozwoju naszego festiwalu„, stwierdza Marina Shumilina. „Będzie to duży krok do przodu, co jednocześnie jest naturalnym etapem rozwoju naszych działań. Dzięki temu, kolejne edycje będziemy realizować na większą skalę, być może również w innych miejscach” – dodaje Shumilina.

  Nasz udział w obu wydarzeniach obfitował będzie w interesujące propozycje muzyczne. „Podczas rozmów z organizatorami Book Forum i Kongresu bardzo mile zaskoczyło nas, jak mocno chcieli z nami współpracować oraz jak zainteresowani są proponowanym przez nas programem artystycznym. Nawiązanie takich partnerstw daje dużą satysfakcję i wiarę, że otworzą przed nami wiele możliwości” – mói Shumilina.

  Lwowska edycja Art Meetings obędzie się w dniach 5 – 12 września 2015 r. Book Forum we Lwowie trwać będzie 9-13.09, natomiast Kongres „Kultura Dla Partnerstwa Wschodniego” 4-6.09. O szczegółach naszego udziału będziemy informować na naszej stronie internetowej i w social media.