prev
  next
  scroll

  Stało się!

  Na ten dzień czekaliśmy wiele miesięcy, w końcu możemy więc ogłosić, że ogromnie cieszymy się mogąc rozpocząć piątą edycję Art Meetings Festival!

  Udostępnij na: lub

  W ciągu tygodnia w Lwowie odbędzie się mnóstwo koncertów światowych gwiazd muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, w tym, pochodzącego ze Szwecji tria Fire!, które wystąpi ostatniego dnia festiwalu.

  W ramach projektu “Czym pachnie Lwów?” usłyszmy znakomitych improwizatorów (wśród nich Piotr Damasiewicz, kurator lwowskiej części festiwalu, Soren Knudsen, William Soovik, Andre Roligheten, Bjørnar Habbestad), którzy wraz z ukraińskim poetą Ostapem Slyvynskym stworzą interesujące improwizowane widowisko interaktywne na temat tego bogatego historycznie i kulturowo miasta.

  Wykreowany przez Andrzeja Bauera projekt “Trans-fuzja” w założeniach jest eskperymentem przekładającym dźwięki wydawane przez ludzki organizm na materię muzyczną. W ramach “Trans-fuzji”, oprócz autora wystąpią: Cezary Duchnowski, Piotr Damasiewicz i Igor Pudło, znany z duetu Skalpel.

  Elements” to projekt Macieja Garbowskiego dedykowany żywiołom. Trio, którego skład uzupełnią Piotr Damasiewicz i William Soovik, zmierzy się ze suitą złożoną z wywoływanych spontanicznie fragmentów różnych kompozycji muzyków, których zmienność przełoży się unikalne wrażenie dźwiękowe.

  Występujący w duecie Miro Tóth i Petr Vrba zaprezentują punkowe w swej ekspresji podejście do muzyki improwizowanej.

  Znana i lubiana grupa Małe Instrumenty, wykorzystująca bardzo ciekawe instrumentarium (instrumenty o niewielkiej skali), pokaże swoją, autorską wizję muzyki instrumentalnej i improwizowanej. Lider zespołu, Paweł Romańczuk, poprowadzi również kilkudniowe warsztaty budowy instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku, pod nazwą “Samoróbka”.

  Szczegóły dotyczące godzin rozpoczęcia występów i miejsc znajdziecie na naszej stronie.

  Serdecznie zapraszamy!