prev
  next
  scroll

  “Waga spotkania objawia się w dźwiękach”, te słowa Piotra Damasiewicza, kuratora sceny muzycznej Art Meetings doskonale oddają ideę naszego festiwalu. Muzyka jest platformą kulturowego współistnienia, wzajemnego poznania i przeżywania emocji. A także porozumienia i współpracy.

  Udostępnij na: lub

  Nie zawsze musi to być jednak muzyka, która łagodzi obyczaje. Kochamy dźwięki niepokorne, nieprzewidywalne, często trudne. Wznosłości szukamy nie w klasycystycznych harmoniach, a pełnych dysonansów eksperymentalnych.

  Z przyjenością przedstawiamy sylwetki kolejnych artystów, których muzykę będziemy przeżywać we Lwowie. Są to: Igor Boxx, Cezary Duchnowski, Andrzej Bauer i kurator lwowskiej sceny muzycznej Art Meetings, Piotr Damasiewicz. Muzycy wystąpią wspólnie w ramach koncertu “Trans-fuzja”.

  “Trans-fuzja” to oryginalny projekt, którego muzyczną materią i inspiracją są dźwięki ludzkiego organizmu. Naturalne odłosy pracy ciała potraktowane wykorzystane zostaną jako budulec zjawiska dźwiękowego, tworzenia kompozycji i improwizacji. Inicjatorem projektu, z powodzeniem prezentowanego już na scenie, jest Andrzej Bauer, wszechstronny i uznany wiolonczelista, laurat wielu konkursów i programów stypendialnych. W projekcie udział weźmie również Cezary Duchnowski, kompozytor i pianista, orędownik muzyki improwizowanej, wykładowca akademicki, zainteresowany równiez muzyką elektroakustyczną i tworzoną przy kompocy komputerów, a także Piotr Damasiewicz, trębacz, kompozytor i aktywista, laureat wielu prestiżowych nagród branżowych, w tym “Fryderyka” za najelpszy debiut jazzowy roku 2013. Grono muzyków uświetni Igor Boxx, znany z legendarnego duetu Skalpel oraz interesujących propozycji solowych.

  Występ odbędzie się 6 września 2015  we Lwowie.