prev
  next
  scroll

  Bierny odbiór muzyki, nawet tej najwyższej klasy, jest czymś, czemu się przeciwstawiamy, dlatego, obok występów artystyczych proponujemy interesujące warsztaty.

  Udostępnij na: lub

  Jednym z takich wydarzeń, podczas lwowskiej edycji festiwale będą warsztatySamoróbka„, dedykowane samodzielnemu tworzeniu instrumentów muzycznych.

  Co ciekawe, uczestnicy będą tworzyć instrymenty z przedmiotów codziennego użytku, które, wydawać by się mogło, nie mają muzycznego charakteru. Przekonamy się jednak, że to nie prawda – wyobraźnia nie zna ograniczeń, a muzykę znaleźć można wszędzie. Wystarczy tylko podnieść ją z ziemi, zerwać z drzewa lub wyciągnąć z szafy.

  Konstruowana w ten sposób muzyka eskonuje niezwykły świat barw, z całością swojego kunsztu i piękna oraz niedoskonałości. Odkrywając muzykalność w przedmiotach codziennych, konstruując je a potem “ujarzmiająć” i ogrywając, uczestnicy stawiani są przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.

  Warsztaty poprowadzi Paweł Romańczuk, z polskiej grupy Małe Instrumenty. Muzyk od 2005 roku kolekcjonuje i wytwarza instrumenty różnego typu. Uczestnicy warsztatów zaprezentują na scenie skomponowane przez siebie utwory.

  Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i nauczycieli.

  Grupa Małe Instrumenty, wystąpi również podczas własnego koncertu we Lwowie.